Kategorie
Blog

Jakie ćwiczenia wykonywać na płaski brzuch?

Zastanawiało Cię kiedyś jakie wybrać ćwiczenia na płaski brzuch? Zapewne tak, dlatego dziś przychodzimy z odpowiedzią.

Wiele wykonywanych brzuszków podczas treningu niestety nie przyniosą oczekiwanych efektów. Takie ćwiczenia mają za zadanie wzmacniać i rozwijać tkankę mięśniową, ale nie spalają tkanki tłuszczowej. Co więc robić? Polecamy wykonywać Cardio, które pomoże pozbyć się „oponki” z brzucha. Warto przeplatać takie treningi z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi tj. pajacyki, pompki czy skłony, a dopiero potem przejść do ćwiczeń wzmacniających, które wyrzeźbią mięśnie brzucha. 

Musisz jednak widzieć, że ćwiczenia na brzuch i boczki nie przynoszą stricte efektu płaskiego brzucha. Tutaj ważna jest odpowiednia dieta, oparta na deficycie kalorycznym. Co trzeba pamiętać – nie da się schudnąć z jednej, wybranej partii, dlatego też chudnięcie będzie odbywało się na całym naszym ciele. 

Do sedna. Przedstawiamy ćwiczenia, które przyspieszą proces uzyskania płaskiego brzucha:

1) CARDIO – czyli pływanie, bieganie, zajęcia typu ZUMBA czy STEPY – podkręcą metabolizm i spalanie tłuszczyku. 

2) DESKA – Wykonując to ćwiczenie angażujemy do pracy całe ciało – w szczególności brzuch i ramiona. Nie tylko pomoże w schudnięciu, ale także prawidłowo wykonana wzmacnia mięśnie tułowia i mięśnie głębokie, odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała oraz pomaga niwelować bóle pleców.  

3) ROWEREK – Jak wykonywać? 

* Symulując pedałowanie na rowerze, wyprostuj prawą nogę, jednocześnie przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia i skręć tułów tak, aby możliwe było wykonanie ruchu. 

* Przez ułamek sekundy zatrzymaj ruch w maksymalnym napięciu mięśni brzucha.

* Wróć do pozycji początkowej, a następnie wykonaj ruch na przeciwną stronę.

* Wykonaj wyznaczoną liczbę powtórzeń, dopasowaną do Twojego stopnia zaawansowania. 

4) WSPINACZKA GÓRSKA:

*Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. Upewnij się, że Twoje ciało tworzy linię prostą.

* Przyciągnij dynamicznym ruchem prawe kolano w stronę klatki piersiowej. Wróć do początku  i powtórz ruch drugą nogą. 

5) NOŻYCE POZIOME I PIONOWE:

A) Pionowe – Ważne jest, by kręgosłup na całej długości przylegał do podłoża. Połóż się na plecach, podnieś wyprostowane nogi i zacznij je unosić naprzemiennie. 

B) Poziome – Nożyce poziome są nieco trudniejsze do wykonania. Leżąc na macie, podnieś wyprostowane, ale rozchylone nogi na boki. Zacznij przyciągać lewą nogę w prawą stronę, a prawą w lewo. Pamiętaj, że jedna noga musi być nad drugą, wtedy uzyskasz efekt „cięcia”. 

Pamiętaj! Bardzo ważna jest cierpliwość. Nie zgubimy nadmiaru tkanki tłuszczowej w tydzień. Wzmocnienie mięśni trwa dłuższy okres, jednak warto czekać, ponieważ efekty wynagrodzą Twój ciężki trud. 

Masz mało motywacji? Wypróbuj zajęcia grupowe lub personalne, na których instruktorzy zadbają o Twoją technikę wykonywania ćwiczeń, dzięki czemu trening będzie efektywniejszy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *