Kategorie
Blog

Sposób na Smukłe Uda?


Smukłe Uda to marzenie chyba każdej kobiety. Jesteśmy w stanie osiągnąć ich ładny wygląd poprzez odpowiednią dietę oraz ćwiczenia. Co więc jeść i jaki trening wykonywać, aby móc cieszyć się smukłymi udami?
Zacznijmy od odpowiedniego odżywiania. Nie tajemnicą jest, że fast foody, słodycze, a przede wszystkim nadwyżka kaloryczna negatywnie wpływają na wygląd naszej sylwetki. Wystarczy więc zastosować podstawowe zasady żywieniowe, które dzięki deficytowi, zmniejszają tkankę tłuszczową w naszym ciele.

1) Zadbaj, aby ostatni posiłek spożywany był około 3 godzin przed planowanym pójdziemy spać

2) Spożywaj warzywa w każdym posiłku

3) Ogranicz cukry i przetworzoną żywność

4) Pij dużo wody (co najmniej 2 litry dziennie)

5) Wyeliminuj alkohol

6) Stosuj okna żywieniowe np 8/16. W tym modelu żywieniowym przez 8 godzin w ciągu doby jesz posiłki, a resztę czasu – 16 godzin organizm odpoczywa od jedzenia (tzw. IF intermittent fasting)


Aktualnie na rynku jest wiele aplikacji, dzięki którym jesteśmy w stanie wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Poprzez regularne wpisywanie wagi produktów, możemy kontrolować spożywane kalorie. A co w takim razie z ćwiczeniami? Treningi przyspieszą proces modelowania ud. Zestaw ćwiczeń powinien być wykonywany przynajmniej trzy razy w tygodniu, a sesja treningowa nie może trwać krócej niż dziesięć minut. Przykładowe ćwiczenia na partie ud:

1) półprzysiady,

2) przenoszenie nóg w klęku podpartym,

3) wznoszenie ugiętej nogi,

4) przysiady w rozkroku,

5) przysiady z unoszeniem kolan,

6) przysiady z wyskokiem,

7) wymachy nóg do tyłu.

Pamiętaj jednak, że ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie, a przede wszystkim prawidłowo. W tym może pomóc Ci instruktor zajęć lub trener personalny. Zastosuj powyższe, podstawowe wskazówki i ciesz cie centymetrami lecącymi w dół.