Kategorie
Blog

Dlaczego NIE WARTO rezygnować z ćwiczeń podczas okresu wakacyjnego?


Wakacje to przerwa od pracy i obowiązków. Czy powinny być też przerwą od treningów, zajęć? Zdecydowanie nie! 

Mimo tego, że najczęściej najwięcej ćwiczymy przed latem, by na wakacjach cieszyć się piękną sylwetką i dobrą formą, nie powinniśmy rezygnować z regularnych treningów. Oczywiście w okresie wakacyjnym naturalnie więcej się ruszamy i najczęściej jest tak, że znacznie więcej spalamy, ponieważ dni są dłuższe, a co za tym idzie mamy więcej czasu i energii. Wielu z nas wybiera zajęcia cardio na świeżym powietrzu, jednak nie można zapominać o treningu siłowym, który buduje odpowiednią masę mięśniową naszego ciała. 

Niezależnie od pory roku, potrzebujemy zdrowego i gibkiego ciała. To właśnie mięśnie głębokie odpowiadają za naszą postawę i balans, który przydaje się na co dzień, niezależnie od tego czym się zajmujemy i ile mamy lat. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy, a nawet udowodniono, że korzystnie wpływają na psychikę i podnoszą jakość snu.

Co więcej, dzięki regularnym ćwiczeniom osiągniemy i/lub utrzymamy swoje efekty. Jest to również dobra pora roku, aby zacząć ćwiczyć, ponieważ dysponujemy większą ilością czasu, która przekłada się na chęć większej aktywności fizycznej.

Dodatkowo jesteśmy w stanie zachować dobre relacje z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie motywujemy się do treningów. 
Regularność to podstawa, dlatego warto pojawiać się w Klubie przez cały rok 🙂