Kategorie
Blog

Dopiero zacząłeś swoją przygodę z fitnessem?

Przedstawiamy ćwiczenia dla początkujących, dzięki którym Twoja motywacja wzrośnie.Ruch to jedna z najlepszych rzeczy jaką możemy dać naszemu organizmowi. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzone efekty sylwetkowe, ale również poprawić samopoczucie czy zwiększyć energię. Zajęcia fitness powinny być regularne i systematyczne, aby wpłynęły pozytywnie na nasz organizm. Warto wspomnieć, że podstawą wykonywania ćwiczeń jest poprawna technika, która zmniejszy możliwość doznania kontuzji.Zanim jednak zaczniesz zwróć uwagę na kilka kwestii:

1) Jaki jest Twój stan zdrowia i czy pozwala on na wysiłek fizyczny?

2) Czy Twoja dieta jest zbilansowana? 

3) Wyznacz konkretne cele w określonym przez siebie czasie.

4) Daj sobie czas na wyrabienie nawyku. 

5) Zadbaj o technikę.

 6) Pamiętaj o regeneracji. 


Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje minimum 150 min wysiłku fizycznego w tygodniu. Warto postawić sobie za cel ruch o umiarkowanej intensywności przez większość dni tygodnia. Pomoże to utrzymać formę i zmniejszyć ryzyko problemów zdrowotnych. 


Jakie więc wybrać ćwiczenia, jeśli dopiero zaczynamy? 
Początkowo polecamy skupić się na podstawowych i złożonych ćwiczeniach, takich jak: – przysiady- wykroki i zakroki- martwy ciąg – podciąganie – bieganie – pajacyki – planki – unoszenie nóg Nie zapominajmy jednak również o czynnościach towarzyszącym zajęciom fitness, czyli: nawodnieniu, rozgrzewce oraz rozciąganiu.
To dobry czas o zadbanie o Swoje zdrowie w tak łatwy sposób, jakim jest aktywność fizyczna.