Kategorie
Blog

Sen – a wymarzona sylwetka

Zastanawiałeś/aś się czemu masz mało energii? A może proces chudnięcia wydaje się zbyt długi? Jednym z czynników spowalniających odchudzanie jest zbyt mała ilość snu.
Podczas snu następuje regeneracja całego organizmu, a przede wszystkim naprawianie uszkodzeń powstałych w mózgu w czasie czuwania. Przeprowadzone badania wskazują, że osoby, które nie dbają o sen, tyją aż dwukrotnie szybciej niż osoby z odpowiednią ilością i jakością snu.

Okazuje się również, że wcześniej wymienione czynniki zmniejszają ochotę na spożywanie wysokiej ilości kalorii podczas dnia.Co więcej, sen również wpływa pozytywnie na  wydolność, sprawność, a nawet urodę. Sen, obok treningu i diety, odgrywa także główną rolę w procesie budowania formy sportowej. Udowodniono także, że głęboka faza snu odpowiada za: przyrost masy mięśniowej, procesy stymulujące wzrost kości oraz regenerację uszkodzonych tkanek. 


Jak więc zadbać o sen?

1) Przesypiaj około 8 godzin dziennie

2) Kładź się i wstawaj o tych samych porach

3) Wywietrz sypialnie

4) Nie przejadaj się

5) Na godzinę przed snem nie korzystaj z urządzeń elektrycznych 

6) Joga lub medytacja pomoże w procesie regeneracji 


Sen odgrywa więc bardzo dużą rolę w odchudzaniu. Ułatwia on kontrolę napadów głodu, co pozwala w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej łatwiej opierać się pokusom, które już niejednej osobie zaburzyły proces odchudzania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *