Kategorie
Blog

Trick, dzięki któremu będziesz spalać więcej kalorii!

Marzysz o smukłej sylwetce? Pamiętaj, że samo Cardio to nie wszystko. Aby uzyskać wymarzone efekty warto dodać do swojej rutyny trening siłowy. Polega on na pracy mięśni w związku z różną formą oporu, czy to względem obciążenia czy taśm oporowych. Warto wiedzieć, że trening z obciążeniem wpływa na większe spalanie kalorii również po sesji treningowej. Pomaga on również podkręcić metabolizm, dzięki czemu jest możliwość spożywania większej ilości kalorii w ciągu dnia. 
Jakie są jeszcze korzyści z ćwiczeń z ciężarkami?

1) Utrzymanie mocnych kości – Trening siłowy poprawia gęstość kości. Im jesteśmy starsi, tym nasz układ kostny zaczyna tracić swoją masę, przez co zaczyna utrudniać poruszanie się. Ćwiczenia z obciążeniem pomagają w zapobieganiu temu. 

2) Uzyskanie pięknych kształtów – Trening siłowy ma Pozytywny wpływa na wygląd naszej sylwetki, dzięki czemu wzrasta nasza pewność siebie. Co więcej, po takich ćwiczeniach czujemy się mocniejsi i zmotywowani. 

3) Zwiększenie energii – Ćwiczenia z obciążeniem powoduje wzrost endorfin, co wpływa na zwiększenie poziomu nastroju, a przede wszystkim witalność.  

4) Zwiększenie wydolności – Warto wspomnieć, że ważne jest, aby trening, który wykonujemy był praktyczny – takie są treningi siłowe, które pomagają poprawić zdolność do pracy fizycznej. 

5) Zapewnia równowagę ciała – Wykonywanie takich treningów w sposób regularny polepszają naszą elastyczność, równowagę oraz postawę ciała. W rezultacie pomagają na zmniejszenie prawdopodobieństwa kontuzji. 

Pamiętaj! Dobieraj obciążenia względem Swojego stopnia zaawansowania. Dokładaj kolejne kilogramy etapowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *