Kategorie
Blog

Trick, dzięki któremu będziesz spalać więcej kalorii!

Marzysz o smukłej sylwetce? Pamiętaj, że samo Cardio to nie wszystko. Aby uzyskać wymarzone efekty warto dodać do swojej rutyny trening siłowy. Polega on na pracy mięśni w związku z różną formą oporu, czy to względem obciążenia czy taśm oporowych. Warto wiedzieć, że trening z obciążeniem wpływa na większe spalanie kalorii również po sesji treningowej. Pomaga on również podkręcić metabolizm, dzięki czemu jest możliwość spożywania większej ilości kalorii w ciągu dnia. 
Jakie są jeszcze korzyści z ćwiczeń z ciężarkami?

1) Utrzymanie mocnych kości – Trening siłowy poprawia gęstość kości. Im jesteśmy starsi, tym nasz układ kostny zaczyna tracić swoją masę, przez co zaczyna utrudniać poruszanie się. Ćwiczenia z obciążeniem pomagają w zapobieganiu temu. 

2) Uzyskanie pięknych kształtów – Trening siłowy ma Pozytywny wpływa na wygląd naszej sylwetki, dzięki czemu wzrasta nasza pewność siebie. Co więcej, po takich ćwiczeniach czujemy się mocniejsi i zmotywowani. 

3) Zwiększenie energii – Ćwiczenia z obciążeniem powoduje wzrost endorfin, co wpływa na zwiększenie poziomu nastroju, a przede wszystkim witalność.  

4) Zwiększenie wydolności – Warto wspomnieć, że ważne jest, aby trening, który wykonujemy był praktyczny – takie są treningi siłowe, które pomagają poprawić zdolność do pracy fizycznej. 

5) Zapewnia równowagę ciała – Wykonywanie takich treningów w sposób regularny polepszają naszą elastyczność, równowagę oraz postawę ciała. W rezultacie pomagają na zmniejszenie prawdopodobieństwa kontuzji. 

Pamiętaj! Dobieraj obciążenia względem Swojego stopnia zaawansowania. Dokładaj kolejne kilogramy etapowo.