Kategorie
Blog

Jak wygląda zdrowe odchudzanie?

Wymaga ono przede wszystkim cierpliwości. Prawidłowe odchudzanie powoduje stopniową i systematyczną utratę wagi oraz jej dalsze utrzymanie. Nie ma magicznych rozwiązań, dzięki którym schudniesz bez diety i aktywności fizycznej. 

Zaczynamy? 

Zapoznaj się z kluczowymi zagadnieniami, a potem działaj!

1) Od czego zacząć?

Należy ustalić sobie cel, do którego chcemy dążyć. Musi być on konrketny i określony w czasie.

2) Zadbaj o odpowiednie nawodnienie 

Pomaga na zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej. Teoretyczne zalecenia mówią o codziennym wypijaniu od 1,5 do 2 litrów wody. Jeśli masz ochotę wyliczyć swoje zapotrzebowanie nawodnienia – najprostszy wzór to 30 mililitrów wody na każdy kilogram masy ciała. 

3) Jedz dużo warzyw i owoców

Są niskokaloryczne oraz dostarczają wiele błonnika, który daje uczucie sytości, dzięki czemu pomaga ograniczyć przejadanie się. Dodatkowo warzywa i owoce posiadają wiele witamin i minerałów niezbędnych do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Z owocami jednak uważaj. Zawierają pomimo wszystko sporą ilość cukrów…

4) Aktywność fizyczna

Podczas utraty wagi, aktywność fizyczna zwiększa liczbę spalonych kalorii. Wysiłek połączony z odpowiednią dietą „tworzą” deficyt kaloryczny, który odpowiedzialny jest za utratę wagi. 

5) Zadbaj o sen i redukcję stresu 

Zbyt krótki czas snu i duży stres sprawiają zwiększenie uczucia głodu. Sen jest również niezbędny elementem do regeneracji. Ile snu potrzebujemy? Odpowiedni czas snu dla dorosłego człowieka to 7-9 godzin. 

6) Przede wszystkim bądź wytrwały i cierpliwy 

Pamiętaj – skoro przybieranie na wadze zwykle zajmuje lata, to schudnięcie nie zajmie klika dni. Zdrowa utrata wagi to około 0,5 kg tygodniowo. Pomoże to w zapobieganiu efektu jojo. 

Nie traktuj chudnięcia jako coś chwilowego, tylko jako zmianę stylu życia. 

Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się wymarzoną smukłą sylwetką w zdrowym stylu!